img
img
img
img
img
img
img img img img
img

Fotelik samochodowy

Przewożenie dzieci w fotelikach samochodowych to obowiązek każdego rodzica. Jest to kwestia regulowana ustawą z 1997 roku w Prawie o ruchu drogowym. Choć na początku jej istnienia wydawało się, że to kolejna fanaberia, rzeczywistość pokazała, że foteliki samochodowe gwarantują znacznie większe bezpieczeństwo, zmniejszając siłę obrażeń w razie zderzeń czołowych i bocznych. Oczywiście trzeba pamiętać, że nie wszystkie foteliki zapewniają jednakową ochronę. Warto więc stawiać na sprawdzone rozwiązania, czyli foteliki dziecięce zaufanych producentów. Do nich zalicza się marka Römer Britax.

Jaki powinien być fotelik samochodowy?

Podczas wybierania fotelika samochodowego, trzeba zwracać uwagę na kilka czynników. Do najważniejszych zalicza się: bezpieczeństwo, komfort, praktyczność. Na szczęście marka Römer Britax oferuje wiele różnorodnych modeli, które doskonale wpisują się we wszystkie te wymagania.

Dobór fotelika do wagi i wieku dziecka

Wybierając fotelik samochodowy, nie można kierować się wyłącznie jego ceną. Oczywiście, kwestie finansowe są bardzo ważne, ale nie najważniejsze. Istnieje wiele innych czynników, które mają dużo większe znaczenie.

Istotne jest, by wybrać taki fotelik, który będzie dopasowany do wieku i wagi dziecka. Warto wiedzieć, że foteliki samochodowe Römer Britax spełniają wymagania norm, oferując modele:

- grupa 0 - dziecko w przedziale wagowym do 10 kg (od urodzenia do 6 miesiąca życia),

- grupa 0+ - dziecko w przedziale wagowym do 13 kg (od urodzenia do 9 miesiąca życia),

- grupa 1 - dziecko w przedziale wagowym 9-18 kg (od 9 miesiąca życia do 4 lat),

- grupa 2-3 -dziecko w przedziale wagowym 15-36 kg (od 4 roku życia do 12 roku życia).

Firma Römer Britax oferuje również tzw. multi grupy, pozwalające na to, by w jednym foteliku było przewożone dziecko od 9 miesiąca życia do 12 roku życia!

Ważne bezpieczeństwo

Zapewnienie dziecku bezpieczeństwa podczas podróży samochodem jest niezwykle ważne. Na szczęście pozwala na to konstrukcja nowoczesnych fotelików samochodowy. Takie foteliki nie tylko chronią przed zderzeniami czołowymi, ale również zderzeniami bocznymi, które - wbrew pozorom - są równie groźne i wiążą się z poważnymi urazami.

Foteliki Römer Britax gwarantują maksymalną ochronę podczas podróżowania dziecka w samochodzie. Warto przede wszystkim podkreślić, że większość modeli posiada zaawansowany system ochrony bocznej, dzięki któremu dziecko ma zapewnioną ochronę w razie zderzenia bocznego.

Warto wiedzieć, że foteliki Römer Britax zapewniają również bezpieczeństwo, dzięki wygodnym szelkom bezpieczeństwa - pięciopunktowym. W przypadku fotelików dla dzieci starszych takich szelek nie ma, ponieważ pociechy przypinane są samochodowymi pasami.

Firma Römer Britax oferuje również foteliki z systemem mocowania Isofix. Jest to rozwiązanie niezwykle praktyczne, a przy tym zwiększające bezpieczeństwo. Warto bowiem mieć świadomość, że takie mocowanie fotelika pozwala - znacznie lepiej i stabilniej - niż w przypadku pasów zamontować siedzisko. A im większa stabilność, tym lepsze zabezpieczenie.

Nasze najwosze dzieło: fotelik samochodowy 9-18 kg Romer Trifix

Warto mieć świadomość, że foteliki Römer Britax są bezpieczne na 100%. Dowodem na to może być fakt, że siedziska te bardzo często uzyskują maksymalne noty w testach ADAC. Foteliki tej firmy bardzo często wybierane są również do testów Euro NCAP.

Ważny komfort i wygoda podróżowania

Foteliki Römer Britax zapewniają maksymalny komfort podróżowania. Wszystkie modele posiadają ergonomiczną konstrukcję, która pozwala na wygodną jazdę samochodem nawet przez wiele godzin.

Obicie wykonane jest z oddychających i miłych w dotyku materiałów. Dzięki temu przyjemność podróżowania jest jeszcze większa, ponieważ skóra ma zapewnioną prawidłową wentylację. Co więcej, foteliki dostępne są w wielu modnych kolorach obicia. Dzięki temu każde dziecko może wybrać taką tapicerkę, która mu najbardziej odpowiada.

Foteliki Römer Britax, jako że są przeznaczone dla wieku kategorii wagowych, posiadają możliwość regulowania wysokości zagłówka oraz oparcia. Jest to niezwykle praktyczne rozwiązanie, które pozwala na korzystanie z jednego modelu przez kilka lat. Oczywiście bez obaw o utratę standardów bezpieczeństwa.

Warto wiedzieć, że foteliki tej firmy - w zależności od modelu - posiadają również opcję regulowania stopnia odchylenia siedziska. Dzięki temu, gdy dziecko w czasie wielogodzinnej podróży odczuwa zmęczenie - może wygodnie wypocząć w pozycji leżącej.

Praktyczne rozwiązania zawsze w cenie

Warto mieć świadomość, że foteliki samochodowe od Römer Britax to także praktyczne rozwiązania, które doceniają przede wszystkim rodzice.

Wszystkie modele posiadają tapicerkę, którą bez problemów można zdjąć i wyczyścić. Dzięki temu przez cały okres użytkowania można zachować estetyczny wygląd obicia. A wiadomo, jak trudno jest zachować dzieciom czystość podczas jazdy w foteliku…

Römer Britax - to producent godny zaufania!

Okazuje się, że foteliki od Römer Britax cieszą się ogromną popularnością. Nie ma się czemu dziwić, ponieważ firma ta oferuje innowacyjne i zaawansowane rozwiązania konstrukcyjne, dzięki którym siedziska spełniają najwyższe normy bezpieczeństwa i komfortu.